Logo Menu 18 - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: About My System
ru: О cистеме

en: Activities
ru: Обзор

en: App Grid
ru: Приложения

en: Software Center
ru: Центр приложений

en: System Monitor
ru: Системный монитор

en: Terminal
ru: Терминал

en: Extensions
ru: Расширения

en: Force Quit App
ru: Принудительно закрыть приложение

en: Sleep
ru: Сон

en: Restart...
ru: Перезагрузка...

en: Shut Down...
ru: Завершение работы...

en: Lock Screen
ru: Заблокировать экран

en: Log Out...
ru: Завершить сеанс...

en: Symbolic Icons
ru: Символические значки

en: Coloured Icons
ru: Цветные значки

en: Icon Settings
ru: Настройка Значков

en: Icon Size
ru: Размер значка

en: Use Custom Icon
ru: Собственный значок

en: Selected Icon
ru: Выбранный значок

en: Select a Custom Icon
ru: Выберите значок

en: Change Defaults
ru: Изменить настройки по умолчанию

en: Show/Hide Options
ru: Показать/скрыть параметры

en: Top Panel Options
ru: Опции верхней панели

en: Icon Click Type to open Activities
ru: Выберете кнопку мыши для запуска Обзора

en: Left Click
ru: Левая кнопка

en: Middle Click
ru: Средняя кнопка

en: Right Click
ru: Правая кнопка

en: Preferred Extensions Application
ru: Приложение Расширений

en: GNOME Extensions
ru: Расширения GNOME

en: Extensions Manager
ru: Менеджер расширений

en: Enable Power Options
ru: Показать Параметры питания

en: Hide Force Quit option
ru: Скрыть Принудительный выход

en: Show Lock Screen option
ru: Показать Блокировку экрана

en: Hide Software Centre option
ru: Скрыть Центр приложений

en: Show Activities Button
ru: Показать кнопку «Обзор»

en: Hide Icon Shadow
ru: Скрыть тень значка

en: About
ru: О расширении

en: Quick access menu for GNOME
ru: Меню быстрого доступа для GNOME

en: Logo Menu Version
ru: Версия Logo Menu

en: GNOME Version
ru: Версия GNOME

en: Created with love by
ru: Создано с любовью

en: Matrix/Element room
ru: Комната Matrix/Element

en: Contributors
ru: Авторы

en: This program comes with absolutely no warranty.
ru: Эта программа поставляется без каких-либо гарантий.

en: See the %sGNU General Public License, version 2 or later%s for details.
ru: Подробнее смотрите %sGNU General Public License, версии 2 или новее%s.
