Logo Menu 18 - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: About My System
nl: Over deze computer

en: Activities
nl: Activiteiten

en: App Grid
nl: Toepassingsrooster

en: Software Center
nl: Softwarecentrum

en: Terminal
nl: Terminalvenster

en: Extensions
nl: Uitbreidingen

en: Force Quit App
nl: Toepassing afsluiten…

en: Sleep
nl: Slaapstand

en: Restart...
nl: Herstarten…

en: Shut Down...
nl: Afsluiten…

en: Lock Screen
nl: Scherm vergrendelen

en: Log Out...
nl: Afmelden…

en: Icon Settings
nl: Pictogramvoorkeuren

en: Icon Size
nl: Pictogramgrootte

en: Change Defaults
nl: Standaardwaarden wijzigen

en: Show/Hide Options
nl: Opties tonen/verbergen

en: Icon Click Type to open Activities
nl: Activiteiten openen na aanklikken

en: Left Click
nl: Linksklikken

en: Middle Click
nl: Middelklikken

en: Right Click
nl: Rechtsklikken

en: Preferred Extensions Application
nl: Voorkeurstoepassing voor uitbreidingenbeheer

en: GNOME Extensions
nl: GNOME-uitbreidingen

en: Extensions Manager
nl: Uitbreidingenbeheer

en: Enable Power Options
nl: Afsluitopties tonen

en: Hide Force Quit option
nl: Toepassing gedwongen afsluiten verbergen

en: Show Lock Screen option
nl: Vergrendelschermoptie tonen

en: Hide Software Centre option
nl: Softwarecentrumoptie verbergen

en: About
nl: Over

en: Logo Menu
nl: Logomenu

en: Quick access menu for GNOME
nl: Snelletoegangmenu voor GNOME

en: Logo Menu Version
nl: Logomenu-versie

en: GNOME Version
nl: GNOME-versie

en: Created with love by
nl: Met liefde gemaakt door

en: Matrix/Element room
nl: Matrix-/Elementkamer
