burn-my-windows - en to sv translation catalogue (59 entries)

en: Apparition
sv: Uppenbarelse

en: Broken Glass
sv: Trasigt glas

en: Energize A
sv: Stråla A

en: Energize B
sv: Stråla B

en: Fire
sv: Eld

en: Default Fire
sv: Standardeld

en: Hell Fire
sv: Helveteseld

en: Dark and Smutty
sv: Mörk och smutsig

en: Cold Breeze
sv: Kall bris

en: Santa is Coming
sv: Jultomten kommer

en: Hexagon
sv: Sexhörning

en: Incinerate
sv: Bränna

en: Matrix
sv: Matris

en: Snap of Disintegration
sv: Sönderfallsknäppning

en: T-Rex Attack
sv: T-Rexattack

en: TV Effect
sv: TV-effekt

en: Wisps
sv: Feer

en: View Changelog
sv: Visa ändringslogg

en: Opening Windows
sv: Öppnar fönster

en: Normal Windows
sv: Normala fönster

note: Translators: %s will be replaced by the effect's name.
en: Preview for %s
sv: Förhandsgranskning för %s

en: Close this Window to Preview the Effect!
sv: Stäng det här fönstret för att förhandsgranska effekten!

en: Visit Homepage
sv: Besök hemsida

en: Donate
sv: Donera

en: Report a Bug
sv: Rapportera en bugg

en: Create an Effect
sv: Skapa en effekt

en: Translate
sv: Översätt

en: About Burn-My-Windows
sv: Om Bränn-mitt-Windows

en: Animation Time [ms]
sv: Animationens tid [ms]

en: Reset to Default Value
sv: Återställ till standardvärde

en: Scale
sv: Skala

en: Gravity
sv: Tyngdkraft

en: Blow Force
sv: Blåskraft

en: Shatter From Pointer Location
sv: Spränga från muspekarens plats

en: The shards will fly away from where your mouse pointer was when closing the window.
sv: Skärvorna kommer att flyga iväg från där din muspekare befann sig när rutan stängdes.

en: Speed
sv: Hastighet

en: Color
sv: Färg

en: Randomness
sv: Slumpmässighet

en: Vertical Overshooting
sv: Vertikal överskjutning

en: Trail Color
sv: Spårets färg

en: Tip Color
sv: Färg på dricksen

en: Claw Scratch Scale
sv: Klo riva skala

en: Claw Scratch Count
sv: Klo riva räknare

en: Warp Effect
sv: Warp-effekt

en: Flash Color
sv: Färg för bränningen

en: Twirl Intensity
sv: Virvelns intensitet

en: Shake Intensity
sv: Skakningens intensitet

en: Suction Intensity
sv: Sugningens intensitet

en: Turbulence
sv: Turbulens

en: Mesh Line Width
sv: Mesh linjebredd

en: Line Color
sv: Linje färg

en: Glow Color
sv: Glöd färg

en: Additive Blending
sv: Tillsatsblandning

en: You may want to enable this for dark window themes.
sv: Du kan behöva aktivera det här för mörka fönsterteman.

en: Presets
sv: Förinställningar

en: Choose a Preset
sv: Välj en förinställning

en: 3D Noise
sv: 3D-ljud

en: Creates a more dynamic fire but requires more GPU power.
sv: Skapar en mer dynamisk eld, men kräver mer GPU-kraft.

en: If multiple are selected, one is chosen randomly.
sv: Om flera val är gjorda så väljs ett slumpvist.
