burn-my-windows - en to ro translation catalogue (116 entries)

en: Apparition
ro: Apariţie

en: Broken Glass
ro: Cioburi

en: Doom
ro: Animație "Doom"

en: Energize A
ro: Energizează A

en: Energize B
ro: Energizează B

en: Fire
ro: Foc

en: Default Fire
ro: Foc Implicit

en: Hell Fire
ro: Foc infernal

en: Dark and Smutty
ro: Întunecat și untos

en: Cold Breeze
ro: Briză rece

en: Santa is Coming
ro: Vine Moșul

en: Glide
ro: Alunecă

en: Glitch
ro: Defect

en: Incinerate
ro: Incinerează

en: Paint Brush
ro: Pensulă

en: Pixelate
ro: Pixelează

en: Pixel Wheel
ro: Ciclu Pixelare

en: Pixel Wipe
ro: Val Pixelare

en: Snap of Disintegration
ro: Dezintegrare Bruscă

en: T-Rex Attack
ro: Atacul lui T-Rex

en: TV Effect
ro: Efect TV

en: TV Glitch
ro: Defect TV

en: Wisps
ro: Șuvițe

en: Preview this effect
ro: Demonstrează efectul

en: Burn-My-Windows has been updated!
ro: Burn-My-Windows a fost actualizat!

en: View Changelog
ro: Vizualizează jurnalul de modificări

en: Delete this Profile?
ro: Ștergeți acest profil?

en: The current effect profile with all its effect settings will be permanently lost.
ro: Profilul curent cu toate setările sale de efect va fi pierdut definitiv.

en: Cancel
ro: Anulează

en: Delete
ro: Șterge

en: Opening Windows
ro: La deschiderea ferestrei

en: Closing Windows
ro: La închiderea ferestrei

en: Normal Windows
ro: Ferestre normale

en: Dialog Windows
ro: Ferestre de dialog

en: Default Color Scheme
ro: Schemă de culori implicită

en: Dark Color Scheme
ro: Schemă de culori întunecate

en: On Battery
ro: Pe baterie

en: Plugged In
ro: Conectat

en: Power-Saver Mode
ro: Modul de economisire a energiei

en: Balanced Mode
ro: Modul echilibrat

en: Performance Mode
ro: Modul de performanță

en: Power Saver or Balanced
ro: Economizor de energie sau echilibrat

en: Balanced or Performance
ro: Echilibrat sau performanță

en: High Priority
ro: Prioritate ridicată

en: Standard Profile
ro: Profil standard

note: Translators: %s will be replaced by the effect's name.
en: Preview for %s
ro: Previzualizare pentru %s

en: Close this Window to Preview the Effect!
ro: Închide fereastra pentru previzualizare Efect!

en: Visit Homepage
ro: Vizitează pagina de pornire

en: View Matching Wallpapers
ro: Vezi imagini de fundal asortate

en: Donate
ro: Donează

en: Report a Bug
ro: Raportează un defect

en: Create an Effect
ro: Creează un Efect

en: Translate
ro: Traduce

en: Open Effect-Profile Directory
ro: Deschide directorul cu profilul efectului

en: About Burn-My-Windows
ro: Despre Burn-My-Windows

en: Add New Profile...
ro: Adăugați un profil nou...

en: Animation Time [ms]
ro: Durată Animație [ms]

en: Reset to Default Value
ro: Reinițializare la valoarea implicită

en: Scale
ro: Scală

en: Gravity
ro: Factor de gravitație

en: Blow Force
ro: Forța de suflu

en: Shatter From Pointer Location
ro: Spargere de la locația indicatorului

en: The shards will fly away from where your mouse pointer was when closing the window.
ro: Cioburile vor zbura departe de locul în care se afla indicatorul mouse-ului în momentul închiderii ferestrei.

en: Strength
ro: Putere

en: Speed
ro: Viteză

en: Color
ro: Culoare

en: Randomness
ro: Aleatoriu

en: Vertical Overshooting
ro: Supraîncărcare verticală

en: Trail Color
ro: Culoarea traseului

en: Tip Color
ro: Culoarea Vârfului

en: Horizontal Scale
ro: Scală Orizontală

en: Vertical Scale
ro: Scală Verticală

en: Pixel Size
ro: Dimensiunea pixelului

en: Brush Size
ro: Dimensiune pensulă

en: Claw Scratch Scale
ro: Scară de zgârieturi cu gheare

en: Claw Scratch Count
ro: Numărătoarea zgârieturilor cu gheare

en: Warp Effect
ro: Efect de deformare

en: Flash Color
ro: Culoare Flash

en: Spoke Count
ro: Număr de raze

en: Squish
ro: Strivește

en: Tilt
ro: Înclină

en: Shift
ro: Schimbare

en: Twirl Intensity
ro: Intensitate răsucire

en: Shake Intensity
ro: Intensitate zguduire

en: Suction Intensity
ro: Intensitate absorbție

en: Rotation Speed
ro: Viteza de rotație

en: Whirling
ro: Vârtej

en: Details
ro: Detalii

en: Turbulence
ro: Turbulență

en: Start at Pointer
ro: Începe la indicator

en: If disabled, a random location will be chosen.
ro: Dacă opțiunea este dezactivată, se va alege o locație aleatorie.

en: Mesh Line Width
ro: Lățimea liniei de ochiuri

en: Line Color
ro: Culoarea Liniei

en: Glow Color
ro: Culoare de strălucire

en: Additive Blending
ro: Amestecare Adițională

en: You may want to enable this for dark window themes.
ro: Este posibil să doriți să activați această opțiune pentru teme de ferestre întunecate.

en: Presets
ro: Setări predefinite

en: Choose a Preset
ro: Alegeți o presetare

en: 3D Noise
ro: Zgomot 3D

en: Creates a more dynamic fire but requires more GPU power.
ro: Creează un foc mai dinamic, dar necesită o putere mai mare a GPU-ului.

en: Gradient
ro: Gradiente

en: Effect Profile Constraints
ro: Constrângeri ale profilului de efect

en: Define when the current effect settings should be used.
ro: Definiți când trebuie utilizate setările curente ale efectului.

en: Application
ro: Aplicație

en: Any
ro: Oricare

en: Animation Type
ro: Tipul de animație

en: Window Type
ro: Tip fereastră

en: Color Scheme
ro: Schemă de culori

en: Power Mode
ro: Mod de alimentare

en: Power Profile
ro: Profil de alimentare

en: Advanced Profile Options
ro: Opțiuni avansate de profil

en: Use this profile even if there are better matching profiles.
ro: Utilizați acest profil chiar dacă există profiluri mai potrivite.

en: Delete this Profile...
ro: Ștergeți acest profil ...

en: Effect Selection
ro: Selectare de efect

en: If multiple are selected, one is chosen randomly.
ro: În cazul în care sunt selectate mai multe opțiuni, una este aleasă aleatoriu.

en: Noise
ro: Zgomot
