Burn-My-Windows - en to nb_NO translation catalogue (36 entries)

en: Fire
nb_NO: Brann

en: Default Fire
nb_NO: Forvalgt brann

en: Cold Breeze
nb_NO: Kald bris

en: Santa is Coming
nb_NO: Julenissen kommer

en: Hexagon
nb_NO: Heksagon

en: T-Rex Attack
nb_NO: T-rex-angrep

en: TV Effect
nb_NO: TV-effekt

en: View Changelog
nb_NO: Vis endringslogg

note: Translators: %s will be replaced by the effect's name.
en: Preview for %s
nb_NO: Forhåndsvisning for %s

en: Close this Window to Preview the Effect!
nb_NO: Lukk dette vinduet for å forhåndsvise effekten!

en: Visit Homepage
nb_NO: Besøk hjemmesiden

en: Donate
nb_NO: Doner

en: Report a Bug
nb_NO: Rapporter en feil

en: Create an Effect
nb_NO: Opprett en effekt

en: Translate
nb_NO: Oversett

en: About Burn-My-Windows
nb_NO: Om

en: Animation Time [ms]
nb_NO: Animasjonstid [ms]

en: Reset to Default Value
nb_NO: Tilbakestill til forvalgt verdi

en: Scale
nb_NO: Størrelse

en: Gravity
nb_NO: Tyngdekraft

en: Blow Force
nb_NO: Slagkraft

en: Shatter From Pointer Location
nb_NO: Knus fra pekerposisjon

en: The shards will fly away from where your mouse pointer was when closing the window.
nb_NO: Skårene flyr fra der musepekeren var da du lukket vinduet.

en: Speed
nb_NO: Hastighet

en: Color
nb_NO: Farge

en: Randomness
nb_NO: Tilfeldighet

en: Twirl Intensity
nb_NO: Hvirvelintensitet

en: Shake Intensity
nb_NO: Ristingsintensitet

en: Suction Intensity
nb_NO: Sugeintensitet

en: Line Color
nb_NO: Linjefarge

en: Glow Color
nb_NO: Glødefarge

en: Presets
nb_NO: Forhåndsinnstillinger

en: Choose a Preset
nb_NO: Velg en forhåndsinnstilling

en: 3D Noise
nb_NO: 3D-støy

en: Creates a more dynamic fire but requires more GPU power.
nb_NO: Mer dynamisk ild, men krever mer GPU-kraft.

en: If multiple are selected, one is chosen randomly.
nb_NO: Hvis flere blir valgt, velges én tilfeldig.
