burn-my-windows - en to fi translation catalogue (150 entries)

en: Apparition
fi: Ilmestys

en: Aura Glow
fi: Auran hehku

en: Broken Glass
fi: Rikkoutunut lasi

en: Energize A
fi: Energisoi A

en: Energize B
fi: Energisoi B

en: Fire
fi: Tuli

en: Default Fire
fi: Oletustuli

en: Hell Fire
fi: Helvetintuli

en: Dark and Smutty
fi: Tumma ja likainen

en: Cold Breeze
fi: Kylmän tuulahdus

en: Santa is Coming
fi: Pukki saapuu

en: Nuclear ☢️
fi: Ydinvoima ☢️

en: Focus
fi: Kohdistus

en: Glide
fi: Liuku

en: Glitch
fi: Häiriö

en: Hexagon
fi: Kuusikulmio

en: Incinerate
fi: Polta

en: Matrix
fi: Matriisi

en: Mushroom
fi: Sieni

en: 8Bit Plumber
fi: 8-bittinen putkimies

en: New Bros 2 🍄
fi: Uusi Bros 2 🍄

en: Red White and Blue 🇺🇸
fi: Punainen Valkoinen ja Sininen 🇺🇸

en: Rainbow 🌈
fi: Sateenkaari 🌈

en: Sparkle ✨
fi: Kuohu ✨

en: Paint Brush
fi: Sivellin

en: Pixelate
fi: Pikseloi

en: Pixel Wheel
fi: Pikselipyörä

en: Pixel Wipe
fi: Pikselipyyhintä

en: Portal
fi: Portaali

en: RGB Warp
fi: RGB-vääristymä

en: Snap of Disintegration
fi: Hajoamisen napsahdus

en: Team Rocket
fi: Rakettijoukkue

en: T-Rex Attack
fi: T-Rexin hyökkäys

en: TV Effect
fi: TV-tehoste

en: TV Glitch
fi: TV-häiriö

en: Wisps
fi: Häiveet

en: Preview this effect
fi: Esikatsele tätä tehostetta

en: Burn-My-Windows has been updated!
fi: Burn-My-Windows on päivitetty!

en: View Changelog
fi: Näytä muutosloki

en: Delete this Profile?
fi: Poistetaanko tämä profiili?

en: The current effect profile with all its effect settings will be permanently lost.
fi: Nykyinen tehosteprofiili kaikkine tehosteasetuksineen katoaa pysyvästi.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Delete
fi: Poista

en: Opening Windows
fi: Avataan ikkunat

en: Closing Windows
fi: Suljetaan ikkunat

en: Normal Windows
fi: Normaalit ikkunat

en: Dialog Windows
fi: Valintaikkunat

en: Default Color Scheme
fi: Oletusvärimalli

en: Dark Color Scheme
fi: Tumma värimalli

en: On Battery
fi: Akulla

en: Plugged In
fi: Kytketty

en: Power-Saver Mode
fi: Virransäästötila

en: Balanced Mode
fi: Tasapainoinen tila

en: Performance Mode
fi: Suorituskykytila

en: Power Saver or Balanced
fi: Virransäästö tai tasapainotettu

en: Balanced or Performance
fi: Tasapainotettu tai Suorituskyky

en: High Priority
fi: Korkea prioriteetti

en: Standard Profile
fi: Vakioprofiili

note: Translators: %s will be replaced by the effect's name.
en: Preview for %s
fi: Esikatselu tehosteelle %s

en: Close this Window to Preview the Effect!
fi: Sulje tämä ikkuna esikatsellaksesi tehosteen!

en: Visit Homepage
fi: Käy verkkosivulla

en: View Matching Wallpapers
fi: Katso vastaavia taustakuvia

en: View Donors Hall-of-Fame
fi: Katso Maineensalin lahjoittajat

en: Donate
fi: Lahjoita

en: Report a Bug
fi: Ilmoita ongelmasta

en: Create an Effect
fi: Luo tehoste

en: Translate
fi: Käännä

en: Open Effect-Profile Directory
fi: Avaa tehosteprofiilihakemisto

en: About Burn-My-Windows
fi: Tietoja - Burn-My-Windows

en: Add New Profile...
fi: Lisää uusi profiili...

en: Animation Time [ms]
fi: Animaatioaika [ms]

en: Reset to Default Value
fi: Palauta oletusarvoon

en: Scale
fi: Skaala

en: Gravity
fi: Painovoima

en: Blow Force
fi: Puhallusvoima

en: Shatter From Pointer Location
fi: Särkyminen osoittimen sijainnista

en: The shards will fly away from where your mouse pointer was when closing the window.
fi: Sirpaleet lentävät kauas hiiren osoittimen sijainnista kun suljet ikkunan.

en: Strength
fi: Vahvuus

en: Speed
fi: Nopeus

en: Color
fi: Väri

en: Randomness
fi: Satunnaisuus

en: Vertical Overshooting
fi: Pystysuora ylitys

en: Trail Color
fi: Polun väri

en: Tip Color
fi: Vihjeen väri

en: Horizontal Scale
fi: Vaaka-asteikko

en: Vertical Scale
fi: Pystysuora-asteikko

en: Pixel Size
fi: Pikselin koko

en: Brightness
fi: Kirkkaus

en: Red Speed
fi: Punainen nopeus

en: Green Speed
fi: Vihreä nopeus

en: Blue Speed
fi: Sininen nopeus

en: Brush Size
fi: Siveltimen koko

en: Claw Scratch Scale
fi: Kynnenraapaisun skaala

en: Claw Scratch Count
fi: Kynnenraapaisujen määrä

en: Warp Effect
fi: Vääntymistehoste

en: Flash Color
fi: Salaman väri

en: Random Color
fi: Satunnainen väri

en: Start Hue
fi: Käynnistä sävy

en: Saturation
fi: Kylläisyys

en: Edge Size
fi: Reunan koko

en: Edge Hardness
fi: Reunan kovuus

en: Blur Amount
fi: Sumennuksen määrä

en: Squish
fi: Litistää

en: Tilt
fi: Kallistus

en: Shift
fi: Vaihto

en: Twirl Intensity
fi: Pyörteen intensiteetti

en: Shake Intensity
fi: Ravistelun intensiteetti

en: Suction Intensity
fi: Imun intensiteetti

en: Rotation Speed
fi: Pyörimisnopeus

en: Whirling
fi: Kieputtaa

en: Details
fi: Tiedot

en: Turbulence
fi: Turbulenssi

en: If disabled, a random location will be chosen.
fi: Jos pois käytöstä, satunnainen sijainti valitaan.

en: Line Color
fi: Viivan väri

en: Glow Color
fi: Hehkun väri

en: You may want to enable this for dark window themes.
fi: Voit halutessasi ottaa tämän käyttöön tummissa ikkunateemoissa.

en: Presets
fi: Esiasetukset

en: Choose a Preset
fi: Valitse esiasetus

en: Creates a more dynamic fire but requires more GPU power.
fi: Luo dynaamisemman tulen, mutta vaatii enemmän näytönohjaimen tehoa.

en: Gradient
fi: Liukuväri

en: Animation Split
fi: Animaation jako

en: Rotate Window
fi: Kierrä ikkunaa

en: Sparkle Size
fi: Kimalluksen koko

en: Sparkle Rotation
fi: Kimalluksen kierto

en: Blur Quality
fi: Sumennuksen laatu

en: Effect Profile Constraints
fi: Tehosteprofiilin rajoitukset

en: Define when the current effect settings should be used.
fi: Määritä, milloin nykyisiä efektiasetuksia tulisi käyttää.

en: Application
fi: Sovellus

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Animation Type
fi: Animaation tyyppi

en: Window Type
fi: Ikkunan tyyppi

en: Color Scheme
fi: Väriteema

en: Power Mode
fi: Tehotila

en: Power Profile
fi: Virransäästöprofiili

en: Advanced Profile Options
fi: Edistyneet profiiliasetukset

en: Use this profile even if there are better matching profiles.
fi: Käytä tätä profiilia, vaikka paremmin vastaavia profiileja olisi olemassa.

en: Delete this Profile...
fi: Poista tämä profiili...

en: Effect Selection
fi: Tehostevalinta

en: If multiple are selected, one is chosen randomly.
fi: Jos useita on valittu, yksi valitaan satunnaisesti.

en: Search...
fi: Etsi...

en: Enable All
fi: Käytä kaikkia

en: Disable All
fi: Poista kaikki käytöstä

en: Effect Presets
fi: Tehosteen esiasetukset

en: Scale Style
fi: Skaalauksen tyyli

en: 8Bit --- Smooth
fi: 8Bit --- Pehmeä

en: Spark Count
fi: Kipinän määrä

en: Spark Rotation
fi: Kipinän kierto

en: Spark Color
fi: Kipinän väri

en: Star Ring Rotation
fi: Tähtirinkuloiden kierto

en: Noise
fi: Kohina
