burn-my-windows - en to el translation catalogue (164 entries)

en: Apparition
el: Οπτασία

en: Aura Glow
el: Λάμψη Αύρας

en: Broken Glass
el: Σπασμένο Γυαλί

en: Doom
el: Καταδίκη

en: Energize A
el: Ενεργοποίηση Α

en: Energize B
el: Ενεργοποίηση Β

en: Fire
el: Φωτιά

en: Default Fire
el: Προεπιλεγμένη Φωτιά

en: Hell Fire
el: Πυρκαγιά

en: Dark and Smutty
el: Σκοτεινό και Βρώμικο

en: Cold Breeze
el: Κρύο Αεράκι

en: Santa is Coming
el: Ο Άι Βασίλης Έρχεται

en: Nuclear ☢️
el: Πυρηνικά ☢️

en: Focus
el: Συγκέντρωση

en: Glide
el: Ολίσθηση

en: Glitch
el: Σφάλμα

en: Hexagon
el: Εξάγωνο

en: Incinerate
el: Αποτέφρωσε

en: Matrix
el: Μήτρα

en: Mushroom
el: Μανιτάρι

en: 8Bit Plumber
el: Υδραυλικός 8bit

en: New Bros 2 🍄
el: Νέο Bros 2 🍄

en: Red White and Blue 🇺🇸
el: Κόκκινο Λευκό και Μπλε 🇺🇸

en: Rainbow 🌈
el: Ουράνιο τόξο 🌈

en: Cattuccino 😺
el: Γατουτσίνο 😺

en: Dracula 🦇
el: Δράκουλας 🦇

en: Sparkle ✨
el: Σπινθηρίζω ✨

en: Paint Brush
el: Πινέλο

en: Pixelate
el: Εικονοστοιχειοποίηση

en: Pixel Wheel
el: Τροχός εικονοστοιχείων

en: Pixel Wipe
el: Σκουπίσμα Εικονοστοιχείων

en: Portal
el: Πύλη

en: RGB Warp
el: RGB Παραμόρφωση

en: Snap of Disintegration
el: Κρότος της Αποσύνθεσης

en: Team Rocket
el: Ομάδα Πύραυλος

en: T-Rex Attack
el: Επίθεση T-Rex

en: TV Effect
el: Εφέ Τηλεόρασης

en: TV Glitch
el: Σφάλμα Τηλεόρασης

en: Wisps
el: Δέσμες

en: Preview this effect
el: Προεπισκόπηση του εφέ

en: Burn-My-Windows has been updated!
el: Το Burn-My-Windows έχει ενημερωθεί!

en: View Changelog
el: Δείτε το Αρχείο Αλλαγών

en: Delete this Profile?
el: Διαγραφή αυτού του Προφίλ;

en: The current effect profile with all its effect settings will be permanently lost.
el: Το τρέχον προφίλ εφέ με όλες τις ρυθμίσεις εφέν θα χαθούν μόνιμα.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Opening Windows
el: Άνοιγμα Παραθύρων

en: Closing Windows
el: Κλείσιμο Παραθύρων

en: Normal Windows
el: Κανονικά Παραθύρα

en: Dialog Windows
el: Παράθυρα Διαλόγου

en: Default Color Scheme
el: Προεπιλεγμένο Σχέδιο Χρωμάτων

en: Dark Color Scheme
el: Σκούρο Σχέδιο Χρωμάτων

en: On Battery
el: Σε Μπαταρία

en: Plugged In
el: Συνδεδεμένο

en: Power-Saver Mode
el: Λειτουργία Εξοινόμησης-Ενέργειας

en: Balanced Mode
el: Ισορροπημένη Λειτουργία

en: Performance Mode
el: Λειτουργία Απόδοσης

en: Power Saver or Balanced
el: Εξοικονόμηση ενέργειας ή Ισορροπημένη

en: Balanced or Performance
el: Ισορροπημένη ή Απόδοσης

en: High Priority
el: Υψηλή Προτεραιότητα

en: Standard Profile
el: Τυπικό Προφίλ

note: Translators: %s will be replaced by the effect's name.
en: Preview for %s
el: Προεπισκόπηση για %s

en: Close this Window to Preview the Effect!
el: Κλείστε αυτό το Παράθυρο για να Δείτε το Εφέ!

en: Visit Homepage
el: Επισκεφθείτε την Αρχική Σελίδα

en: View Matching Wallpapers
el: Προβολή Ταιριαστών Ταπετσαριών

en: View Donors Hall-of-Fame
el: Δείτε το Hall-of-Fame των Δωρητών

en: Donate
el: Δωρήστε

en: Report a Bug
el: Αναφέρετε ένα Σφάλμα

en: Create an Effect
el: Δημιουργήστε ένα Εφέ

en: Translate
el: Μεταφράστε

en: Open Effect-Profile Directory
el: Ανοίξτε Κατάλογο Προφίλ-Εφέ

en: About Burn-My-Windows
el: Σχετικά με το Burn-My-Windows

en: Add New Profile...
el: Προσθήκη Νέου Προφίλ ...

en: Animation Time [ms]
el: Χρόνος Κινουμένων Σχεδίων [ms]

en: Reset to Default Value
el: Επαναφορά σε Προεπιλεγμένη Τιμή

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Gravity
el: Βαρύτητα

en: Blow Force
el: Δύναμη Έκρηξης

en: Shatter From Pointer Location
el: Θραύση Από Την Τοποθεσία Κέρσορα

en: The shards will fly away from where your mouse pointer was when closing the window.
el: Τα θραύσματα θα πετάξουν μακριά από το σημείο όπου ο κέρσοράς σας ήταν όταν έκλεισε το παράθυρο.

en: Strength
el: Δύναμη

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Color
el: Χρώμα

en: Randomness
el: Τυχαιότητα

en: Vertical Overshooting
el: Κατακόρυφη Επικάλυψη

en: Trail Color
el: Χρώμα Ίχνους

en: Tip Color
el: Χρώμα Άκρης

en: Horizontal Scale
el: Οριζόντια Κλιμάκωση

en: Vertical Scale
el: Κατακόρυφη Κλιμάκωση

en: Pixel Size
el: Μέγεθος εικονοστοιχείων

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Red Speed
el: Ταχύτητα Κόκκινου

en: Green Speed
el: Ταχύτητα Πράσινου

en: Blue Speed
el: Ταχύτητα Μπλε

en: Brush Size
el: Μέγεθος Βούρτσας

en: Claw Scratch Scale
el: Κλιμάκωση γραντζουνιών

en: Claw Scratch Count
el: Πλήθος Γραντζουνιών

en: Warp Effect
el: Εφέ Παραμόρφωσης

en: Flash Color
el: Χρώμα Φλας

en: Random Color
el: Τυχαίο Χρώμα

en: Start Hue
el: Απόχρωση Έναρξης

en: Saturation
el: Κορεσμός

en: Edge Size
el: Μέγεθος Άκρων

en: Edge Hardness
el: Σκληρότητα Άκρων

en: Blur Amount
el: Ποσό Θολώματος

en: Spoke Count
el: Πλήθος Ακτίνων

en: Squish
el: Συμπίεση

en: Tilt
el: Πρόσκλιση

en: Shift
el: Μετακίνηση

en: Twirl Intensity
el: Ένταση Στρόβιλου

en: Shake Intensity
el: Ένταση Κουνήματος

en: Suction Intensity
el: Ένταση Αναρρόφησης

en: Rotation Speed
el: Ταχύτητα Περιστροφής

en: Whirling
el: Στροβιλισμός

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Turbulence
el: Tύρβη

en: Start at Pointer
el: Ξεκινήστε από τον Κέρσορα

en: If disabled, a random location will be chosen.
el: Εάν απενεργοποιηθεί, θα επιλεγεί μια τυχαία θέση.

en: Mesh Line Width
el: Πλάτος Γραμμής Πλέγματος

en: Line Color
el: Χρώμα Γραμμής

en: Glow Color
el: Χρώμα Λάμψης

en: Additive Blending
el: Πρόσθετη Ανάμειξη

en: You may want to enable this for dark window themes.
el: Μπορεί να θέλετε να το ενεργοποιήσετε για θέματα σκοτεινού παραθύρου.

en: Presets
el: Προεπιλογές

en: Choose a Preset
el: Επιλέξτε μια Προεπιλογή

en: 3D Noise
el: 3D Θόρυβος

en: Creates a more dynamic fire but requires more GPU power.
el: Δημιουργεί μια πιο δυναμική φωτιά, αλλά απαιτεί περισσότερη ισχύ GPU.

en: Gradient
el: Κλίση

en: Animation Split
el: Διαχωρισμός Κινουμένων Σχεδίων

en: Rotate Window
el: Περιστρεφή Παραθύρου

en: Horizontal Sparkle Position
el: Οριζόντια Θέση Σπινθήρων

en: Vertical Sparkle Position
el: Κατακόρυφη Θέση Σπινθήρων

en: Sparkle Size
el: Μέγεθος Σπινθήρων

en: Sparkle Rotation
el: Περιστροφή Σπινθήρων

en: Blur Quality
el: Ποιότητα Θολώματος

en: Effect Profile Constraints
el: Περιορισμοί Προφίλ Εφέ

en: Define when the current effect settings should be used.
el: Ορίστε πότε πρέπει να χρησιμοποιηθούν οι τρέχουσες ρυθμίσεις εφέ.

en: Application
el: Εφαρμογή

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Animation Type
el: Τύπος Κινουμένων Σχεδίων

en: Window Type
el: Τύπος Παραθύρου

en: Color Scheme
el: Σχέδιο Χρώματος

en: Power Mode
el: Λειτουργία Ισχύος

en: Power Profile
el: Προφίλ Ισχύος

en: Advanced Profile Options
el: Προχωρημένες Επιλογές Προφίλ

en: Use this profile even if there are better matching profiles.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το προφίλ ακόμη και αν υπάρχουν καλύτερα αντιστοιχίσιμα προφίλ .

en: Delete this Profile...
el: Διαγράψτε αυτό το Προφίλ ..

en: Effect Selection
el: Επιλογή Εφέ

en: If multiple are selected, one is chosen randomly.
el: Εάν έχουν επιλεγεί πολλαπλά, επιλέγεται ένα τυχαία.

en: Search...
el: Αναζήτηση...

en: Enable All
el: Ενεργοποίηση Όλων

en: Disable All
el: Απενεργοποίηση Όλων

en: Effect Presets
el: Προεπιλογές Εφέ

en: Scale Style
el: Στυλ Κλιμάκωσης

en: 8Bit --- Smooth
el: 8Bit --- Ομαλό

en: Spark Count
el: Πλήθος Σπινθήρων

en: Spark Rotation
el: Περιστροφή Σπινθήρα

en: Spark Color
el: Χρώμα Σπινθήρων

en: Rays Color
el: Χρώμα Ακτίνων

en: Star Rings Count
el: Πλήθος Αστρικών Δακτυλίων

en: Star Ring Rotation
el: Περιστροφή Αστρικού Δακτυλίου

en: Stars Count Per Ring
el: Πλήθος Αστέρων Ανά Δακτύλιο

en: Star Gradient
el: Κλίση Αστέρα

en: Noise
el: Θόρυβος
