burn-my-windows - en to ar translation catalogue (74 entries)

en: Apparition
ar: شبح

en: Broken Glass
ar: زجاج المكسور

en: Doom
ar: دوم

en: Energize A
ar: تنشيط أ

en: Energize B
ar: تنشيط ب

en: Fire
ar: نار

en: Default Fire
ar: النار الافتراضية

en: Hell Fire
ar: نار حارقة

en: Dark and Smutty
ar: داكن وقذر

en: Cold Breeze
ar: نسيم بارد

en: Santa is Coming
ar: سانتا قادم

en: Glide
ar: تزلج

en: Hexagon
ar: سداسي الزوايا

en: Incinerate
ar: احرق

en: Matrix
ar: ماتركس

en: Pixelate
ar: تقطيع

en: Pixel Wheel
ar: دولاب بكسل

en: Pixel Wipe
ar: مسح البكسل

en: Snap of Disintegration
ar: الانفجار القطع

en: T-Rex Attack
ar: هجوم تي ريكس

en: TV Effect
ar: تأثير التلفزيون

en: Wisps
ar: قطع

en: Preview this effect
ar: معاينة هذا التأثير

en: View Changelog
ar: مشاهدة ملف Changelog

note: Translators: %s will be replaced by the effect's name.
en: Preview for %s
ar: معاينة لـ %s

en: Close this Window to Preview the Effect!
ar: أغلق هذه النافذة لمعاينة التأثير!

en: Visit Homepage
ar: قم بزيارة الصفحة الرئيسية

en: Donate
ar: تبرع

en: Report a Bug
ar: الإبلاغ عن خلل

en: Create an Effect
ar: انشاء تأثير

en: Translate
ar: ترجم

en: About Burn-My-Windows
ar: حول Burn-My-Windows

en: Animation Time [ms]
ar: المدة [م,ث]

en: Reset to Default Value
ar: إعادة التعيين إلى القيمة الافتراضية

en: Scale
ar: مقاس

en: Gravity
ar: الجاذبية

en: Blow Force
ar: قوة النفخ

en: Shatter From Pointer Location
ar: تتحطم من موقع المؤشر

en: The shards will fly away from where your mouse pointer was when closing the window.
ar: ستنتقل القطع بعيدًا عن مكان وجود مؤشر الماوس عند إغلاق النافذة.

en: Speed
ar: السرعة

en: Color
ar: اللون

en: Randomness
ar: العشوائية

en: Vertical Overshooting
ar: تجاوز رأسي

en: Trail Color
ar: لون الممر

en: Tip Color
ar: لون الحافة

en: Horizontal Scale
ar: المقياس الأفقي

en: Vertical Scale
ar: المقياس العمودي

en: Pixel Size
ar: حجم البكسل

en: Claw Scratch Scale
ar: حجم خدش المخلب

en: Claw Scratch Count
ar: عدد خدوش المخلب

en: Warp Effect
ar: تأثير الاعوجاج

en: Flash Color
ar: ألوان مضيئة

en: Spoke Count
ar: عدد الشعاع

en: Squish
ar: اسحق

en: Tilt
ar: ميل

en: Shift
ar: نقل

en: Twirl Intensity
ar: شدة الدوران

en: Shake Intensity
ar: شدة ألاهتزاز

en: Suction Intensity
ar: شدة السحب

en: Turbulence
ar: اضطراب

en: Start at Pointer
ar: ابدأ عند المؤشر

en: If disabled, a random location will be chosen.
ar: في حال التعطيل, سيتم اختيار موقع عشوائي.

en: Mesh Line Width
ar: عرض خط الشبكة

en: Line Color
ar: لون السطر

en: Glow Color
ar: توهج اللون

en: Additive Blending
ar: مزج مضاف

en: You may want to enable this for dark window themes.
ar: قد ترغب في تمكين هذا لسمات النوافذ المظلمة.

en: Presets
ar: الإعدادات المسبقة

en: Choose a Preset
ar: اختر إعدادًا مسبقًا

en: 3D Noise
ar: ضوضاء ثلاثية الأبعاد

en: Creates a more dynamic fire but requires more GPU power.
ar: يُنشئ حريقًا أكثر ديناميكية ولكنه يتطلب المزيد من طاقة وحدة معالجة الرسومات.

en: Gradient
ar: ميل

en: If multiple are selected, one is chosen randomly.
ar: إذا تم تحديد عدة خيارات، يتم اختيار واحد بشكل عشوائي.

en: Noise
ar: ضوضاء
