AppIndicatorExtension - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Enable Legacy Tray Icons support
pl: Włącz Obsługę Starszych Ikon

en: Opacity (min: 0, max: 255)
pl: Krycie (min: 0, max: 255)

en: Desaturation (min: 0.0, max: 1.0)
pl: Desaturacja (min: 0.0, max: 1.0)

en: Brightness (min: -1.0, max: 1.0)
pl: Jasność (min: -1.0, max: 1.0)

en: Contrast (min: -1.0, max: 1.0)
pl: Kontrast (min: -1.0, max: 1.0)

en: Icon size (min: 0, max: 96)
pl: Rozmiar ikon (min: 0, max: 96)

en: Tray horizontal alignment
pl: Wyśrodkowanie tacki systemowej

en: Center
pl: Centralnie

en: Left
pl: Po lewej

en: Right
pl: Po prawej

en: Indicator ID
pl: ID

en: Icon Name
pl: Nazwa ikony

en: Attention Icon Name
pl: Nazwa ikony uwagi

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Custom Icons
pl: Niestandardowe ikony

en: Enable legacy tray icons support
pl: Włącz obsługę starszych ikon

en: Saturation
pl: Nasycenie

en: Brightness
pl: Jasność

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Opacity
pl: Krycie

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Icon size in pixel
pl: Rozmiar ikony w pikselach

en: Icon spacing
pl: Odstępy ikon

en: Icon spacing within the tray
pl: Odstępy ikon na pasku zadań

en: Position in tray
pl: Pozycja na pasku zadań

en: Set where the Icon tray should appear in Gnome tray
pl: Ustaw, gdzie powinny pojawić się ikony na pasku zadań

en: Order in tray
pl: Kolejność na pasku zadań

en: Set where the Icon tray should appear among other trays
pl: Ustaw położenie tacki z ikonami między innymi tackami

en: Custom icons
pl: Niestandardowe ikony

en: Replace any icons with custom icons from themes
pl: Zastąp dowolne ikony niestandardowymi ikonami z motywów
