AppIndicatorExtension - en to ar translation catalogue (28 entries)

en: General
ar: عام

en: Enable Legacy Tray Icons support
ar: فعّل دعم أيقونات الحافة التقليدية

en: Add X11 legacy tray icons to the panel area
ar: أضف أيقونات الحافة التقليدية لنظام X11 إلى منطقة اللوحة

en: Opacity
ar: اجعل مستوى الشفافية

en: Desaturation
ar: أزل التشبع اللوني

en: Brightness
ar: عدّل السطوع

en: Contrast
ar: ضبّط التباين

en: Icon Size
ar: حدد حجم الأيقونة

en: Center
ar: وسّط

en: Left
ar: ضع جهة اليسار

en: Right
ar: ضع جهة اليمين

en: Tray Horizontal Alignment
ar: حدد محاذاة الحافة أفقيًا

en: Custom Icons
ar: استخدم أيقونات مخصصة

en: Indicator ID
ar: أدخل معرف المؤشر

en: Icon Name
ar: أدخل اسم الأيقونة

en: Attention Icon Name
ar: اكتب اسم أيقونة التنبيه

en: Enable legacy tray icons support
ar: فعّل دعم أيقونات الحافة التقليدية

en: Saturation
ar: اضبط درجة التشبع

en: Icon size
ar: حدد حجم الأيقونة

en: Icon size in pixel
ar: اضبط حجم الأيقونة بوحدة البكسل

en: Icon spacing
ar: اضبط تباعد الأيقونات

en: Icon spacing within the tray
ar: حدّد تباعد الأيقونات داخل الحافة

en: Position in tray
ar: اختر موقع الحافة

en: Set where the Icon tray should appear in Gnome tray
ar: عيّن موضع ظهور حافة الأيقونة ضمن حافة جنوم

en: Order in tray
ar: حدد ترتيب الظهور في الحافة

en: Set where the Icon tray should appear among other trays
ar: عيّن موضع ظهور حافة الأيقونة بين الحواف الأخرى

en: Custom icons
ar: فعّل الأيقونات المخصصة

en: Replace any icons with custom icons from themes
ar: بدّل أي أيقونة بأيقونة مخصصة من السمات
